Aktualności

Edukacja seksualna dzieci i młodzieży

 

 

Poruszanie tematyki seksualności z własnymi dziećmi bywa dla niektórych rodziców bardzo krępującym doświadczeniem. Często odczuwają zrozumiałe zawstydzenie, dyskomfort, kiedy muszą z nimi porozmawiać o stosowaniu antykoncepcji czy współżyciu seksualnym. Zdarza się również, że mają różne obawy dotyczące bezpieczeństwa swojego dziecka. Podczas sesji z edukatorem seksualnym, pacjenci będą mieli okazję porozmawiać na tematy związane z ludzką seksualnością oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Treści zajęć są przygotowywane indywidualnie i adekwatnie do rozwoju i potrzeb pacjenta po wstępnej konsultacji z rodzicami.

Przykładowe tematy:

 • Budowa męskich i kobiecych narządów płciowych
 • rozwój psychoseksualny człowieka
 • okres dojrzewania – rozwój fizyczny i psychiczny
 • orientacje psychoseksualne
 • przygotowanie do inicjacji seksualnej
 • profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych
 • choroby przenoszone drogą płciową
 • metody antykoncepcji
 • relacje chłopak-dziewczyna
 • współżycie seksualne
 • różnica w podejściu do seksu i miłości obu płci

Kilka przydatnych informacji przed wizytą:

Pierwsza wizyta zawsze odbywa się z rodzicami dziecka/nastolatka. Na początku istotne jest opisanie przez rodziców/opiekunów sytuacji problemowych. Następnie przeprowadzany jest wywiad rozwojowy, który dotyczy dziecka. Znajdują się w nim informacje na temat: funkcjonowania w przedszkolu, szkole, wśród równieśników oraz ogólna sytuacja w rodzinie. Etap diagnozy zazwyczaj zajmuje 1-2 spotkania z rodzicami oraz 1-3 spotkania z pacjentem. Później następuje analiza zebranych informacji oraz omówienie wyników z rodzicami oraz przedstawienie propozycji planu terapii.

Konsultacje prowadzi mgr Monika Grochowalska

 

Badania przesiewowe we wrześniu

Szanowni Państwo,

Już we wrześniu w naszym Centrum odbędą się bezpłatne badania logopedyczne! Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel.: 505 308 155, 725 888 885

Wakacje!

Wszystkim dzieciom i dorosłym życzymy słonecznych, radosnych wakacji, odpoczynku od codziennej rutyny, naładowania baterii na cały rok!

Chętnych zapraszamy w lipcu na terapię i diagnozy.

Zespół Centrum Terapii Harmonia Zmysłów

Ogłoszenie

Zdjęcie użytkownika Harmonia Zmysłów.
Szanowni Państwo
Centrum Terapii Harmonia Zmysłów nawiąże współpracę z osobami chętnymi do udzielania korepetycji z przedmiotów tj matematyka, fizyka,chemia na poziomie szkoły podstawowej i szkoły średniej. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel.:505 308 155

„Harmonia Zmysłów” Centrum Terapii

Warszawa, ul. Szolc Rogozińskiego 12
Metro Imielin (Ursynów)

Phone: +48 505 308 155, +48 725 888 885
e-mail: kontakt@centrumterapii.waw.pl

Współpracujemy z: